В Україні за перший квартал 2021 року скоротилося виробництво молока

За перший квартал 2021 року в Україні було вироблено 1 млн 752,9 тис. т молока, що на 4,9% менше, ніж за відповідний період минулого року. Промисловий сектор не втрачає позицій, але суттєво просідає присадибний. Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока, пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Промисловий сектор показує стійкість і працює фактично на однаковому рівні: хоча поголів’я корів проти минулого року скоротилося на 1,6% (до 424,2 тис. корів), проте обсяг виробництва молока залишається майже без змін — 671,7 тис. т (-0,5%). Тим часом присадибний сектор, очікувано, демонструє стійке скорочення обсягів виробництва: 1 млн 81,2 тис. т, тобто мінус 7,4%.

Серед промислових господарствах найбільше наростили виробництво молочні ферми Тернопільщини (+14,3%; 27,9 тис. т), Хмельниччини (+10,6%; 47,1 тис. т) та Вінниччини (+6%; 54,6 тис. т).

Топ-5 молочний областей із виробництва промислового молока наразі виглядає так: Полтавська (97,5 тис. т), Черкаська (71,4 тис. т), Харківська (60,7 тис. т), Чернігівська (59,1 тис. т), та Київська (55,8 тис. т) області.

При цьому, варто відмітити, експерти зійшлися на думці, що цьогоріч сезонність вже практично не буде грати ролі у формуванні цін на молоко, адже темпи вибуття корів в секторі особистих селянських господарств досягнули точки, яка не дозволить забезпечити потрібний вал молока. Швидше за все за рік-другий, присадибний сектор повністю нівелюється як чинник. Адже 75% всього молока, яке поступає на переробку, іде від промислових господарств. В цьому секторі сезонності як такої немає взагалі, Адже упродовж року корів годують сталим раціоном та планують рівномірні отели, що забезпечує однаковий вал виробництва як впродож операційного циклу, так і загалом по року.

Читайте також: в Україні на ринку сирого молока критична ситуація.

 

 

https://agronews.ua/news/v-ukrayini-za-pershyj-kvartal-2021-roku-skorotylosya-vyrobnycztvo-moloka/

Новини

журнали

Замовити дзвінок

Ім’я

Телефон

E-mail

Повідомлення надіслано
Наш менеджер зв’яжеться Вам в найближчий час